Сайт вчителя початкових класів

Штефури

Тетяни

Василівни


головна | Мій профіль | Вихід | RSS


Каталог файлів

Головна » Файли » Розробки уроків

План-конспект уроку з математики в 1 класі на тему"Чотирикутники. Розпізнавання геометричних фігур"
[ Викачати з сервера (3.96 Mb) ] 30.03.2014, 14:04

Тема. Чотирикутники. Розпізнавання геометричних фігур. Обчислення значення виразів.

Мета. Закріпити знання складу числа 4; ознайомити з чотирикутником; вправляти у написанні цифр; вдосконалювати вміння порівнювати числа в межах 4; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до математики, бажання піклуватися про свою безпеку.

Обладнання: презентація до уроку, сигнальні картки до гри «Світлофор», картки з деревами, набірне полотно, картки з цифрами.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Нам дзвінок сповістив:

Час за парти сідати,

Уважними бути,

Урок починати.

  1. Повторення вивченого матеріалу.
    1. Мотивація навчальної діяльності.

 (Звучить запис «Вулиці великого міста»)

  • Чи доволись вам чути такі звуки?
  • Де?
  • Що видає такі звуки?
  • Сьогодні ми помандруємо дорогою. Що можна побачити на дорогах  нашого села?
  •  Хто був у місті? Чи відрізняється міська вулиця від сільської? Чим?
  • Мандруватимемо не самі. А хто нас буде супроводжувати, відгадайте.

Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним – стоїмо.

  1.  
  2. Оголошення теми і мети уроку.
  3. Отже, світлофор подбає  про нашу безпеку на вулицях країни Математики, а саме, кварталу, де мешкає число 4. (кадр 3)
    1. Усна лічба.

На вулицях міста росте багато різних дерев. Біля будинку, де живе число 4 теж ростуть дерева. Хто знає, як вони називаються? Полічіть, скільки їх? Запишіть їх кількість цифрою. Якщо ви згідні з відповіддю,сигналізуємо зеленим кольором, не згідні – червоним, якщо не знаєте правильної відповіді – жовтим.

  1. Порівняння чисел.
  2. Яких дерев росте найбільше? Яких найменше? Який знак поставите між числами 1 і 4?
  3. Яких дерев однакова кількість? Який знак слід поставити між числами 3 і 3?
    1. Повторення складу числа 4. (кадр 4)
  4. У гості до числа 4 поспішають інші числа. Щоб потрапити до будинку, їм потрібно перейти на інший бік вулиці. Як їм це безпечно зробити?
  5. У гості до числа 4 ішли тільки ті числа, з яких можна скласти 4. Назвіть ці числа. (кадр 5)

 

  1. Фізхвилинка.

Гра «Світлофор»

На червоне світло – стояти

На зелене – крокуємо на місці

На жовте – чекаємо (руки на пояс, напівприсідання на місці).

  1. Робота над новим матеріалом.
    1. Повторення зань про геометричні фігури. (кадр 6)

- Біля будинку, де живе число 4 стоїть знак.  Хто знає, що він означає?

- Яку геометричну фігуру він вам нагадує? (трикутник)

- Яку геометричну фігуру ми називаємо трикутником?

- Але тут є ще знаки. Що вони означають? Яку геометричну фігуру віни нагадують?

4.2. Пояснення. (кадр 7)

  • Яку лінію являє собою ця фігура? (ламана, замкнена)
  • З скількох ланок вона складається? (4)
  • Скільки сторін? Кутів? Вершин?
  • Отже, що таке чотирикутник?
    1. Первинне закріплення. Робота з підручником. ( с. 26, 1, 2 завдання)
  • Закріплення.
    1. Розрізнення геометричних фігур. (кадр 8-10)

(За допомогою сигнальних карток показати, на якому крузі знаходяться чотирикутники.)

5. 2. Обчислення значень виразів.

(с. 26 № 3 письмово в додаткових зошитах)

6. Підсумок уроку. (кадр 11)

- Хто допомагав нам мандрувати?

- Яку форму має корпус світлофора? Віконця для ламп?

- Яку фігуру ми називаємо чотирикутником?

- Назвіть предмети в класі, які мають форму чотирикутника.

- Наш світлофор каже вам «Молодці!» (кадр 12)

Категорія: Розробки уроків | Додав: st_op | Теги: Чотирикутники. Розпізнавання геомет, 1 клас, МАТЕМАТИКА 1 КЛАС
Переглядів: 3244 | Завантажень: 139 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: