Сайт вчителя початкових класів

Штефури

Тетяни

Василівни


головна | Мій профіль | Вихід | RSS


Каталог файлів

Головна » Файли » Розробки уроків

Чотирикутники. Розпізнавання геометричних фігур. Обчислення значення виразів.
[ Викачати з сервера (3.96 Mb) ] 09.02.2014, 12:43


Тема. Чотирикутники. Розпізнавання геометричних фігур. Обчислення значення виразів.

Мета. Закріпити знання складу числа 4; ознайомити з чотирикутником; вправляти у написанні цифр; вдосконалювати вміння порівнювати числа в межах 4; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до математики, бажання піклуватися про свою безпеку.

Обладнання: презентація до уроку, сигнальні картки до гри «Світлофор», картки з деревами, набірне полотно, картки з цифрами.

Тип уроку: комбінований.


 Хід уроку

1.     Організація класу.

Нам дзвінок сповістив:

Час за парти сідати,

Уважними бути,

Урок починати.

2.     Повторення вивченого матеріалу.

2.1.         Мотивація навчальної діяльності.

 (Звучить запис «Вулиці великого міста»)

-         Чи доволись вам чути такі звуки?

-         Де?

-         Що видає такі звуки?

-         Сьогодні ми помандруємо дорогою. Що можна побачити на дорогах  нашого села?

-          Хто був у місті? Чи відрізняється міська вулиця від сільської? Чим?

-         Мандруватимемо не самі. А хто нас буде супроводжувати, відгадайте.

Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним – стоїмо.

(Світлофор)(кадр 2)

2.2.         Оголошення теми і мети уроку.

-         Отже, світлофор подбає  про нашу безпеку на вулицях країни Математики, а саме, кварталу, де мешкає число 4. (кадр 3)

2.3.         Усна лічба.

На вулицях міста росте багато різних дерев. Біля будинку, де живе число 4 теж ростуть дерева. Хто знає, як вони називаються? Полічіть, скільки їх? Запишіть їх кількість цифрою. Якщо ви згідні з відповіддю,сигналізуємо зеленим кольором, не згідні – червоним, якщо не знаєте правильної відповіді – жовтим.

2.4.         Порівняння чисел.

-         Яких дерев росте найбільше? Яких найменше? Який знак поставите між числами 1 і 4?

-         Яких дерев однакова кількість? Який знак слід поставити між числами 3 і 3?

2.5.         Повторення складу числа 4. (кадр 4)

-         У гості до числа 4 поспішають інші числа. Щоб потрапити до будинку, їм потрібно перейти на інший бік вулиці. Як їм це безпечно зробити?

-         У гості до числа 4 ішли тільки ті числа, з яких можна скласти 4. Назвіть ці числа. (кадр 5)

 

3.     Фізхвилинка.

Гра «Світлофор»

На червоне світло – стояти

На зелене – крокуємо на місці

На жовте – чекаємо (руки на пояс, напівприсідання на місці).

4.     Робота над новим матеріалом.

4.1.         Повторення зань про геометричні фігури. (кадр 6)

- Біля будинку, де живе число 4 стоїть знак.  Хто знає, що він означає?

- Яку геометричну фігуру він вам нагадує? (трикутник)

- Яку геометричну фігуру ми називаємо трикутником?

- Але тут є ще знаки. Що вони означають? Яку геометричну фігуру віни нагадують?

4.2. Пояснення. (кадр 7)

-         Яку лінію являє собою ця фігура? (ламана, замкнена)

-         З скількох ланок вона складається? (4)

-         Скільки сторін? Кутів? Вершин?

-         Отже, що таке чотирикутник?

4.2.         Первинне закріплення. Робота з підручником. ( с. 26, 1, 2 завдання)

5.     Закріплення.

5.1.         Розрізнення геометричних фігур. (кадр 8-10)

(За допомогою сигнальних карток показати, на якому крузі знаходяться чотирикутники.)

5. 2. Обчислення значень виразів.

(с. 26 № 3 письмово в додаткових зошитах)

6. Підсумок уроку. (кадр 11)

- Хто допомагав нам мандрувати?

- Яку форму має корпус світлофора? Віконця для ламп?

- Яку фігуру ми називаємо чотирикутником?

- Назвіть предмети в класі, які мають форму чотирикутника.

- Наш світлофор каже вам «Молодці!» (кадр 12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Розробки уроків | Додав: st_op | Теги: Чотирикутники. Розпізнавання геомет, урок математики 1 клас, презентація 1 клас
Переглядів: 1022 | Завантажень: 39 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: